Okna a dveře do Vaší domácnosti

Měsíční archív: Září 2013

Venkovní dveře plastové

Venkovní dveře si můžete pořídit na mnoho míst. Jedná se například o vstup na terasu, verandu, na balkon a tak podobně. Pokud si budete nějaké takové dveře pořizovat, tak máte v podstatě na výběr ze dvou základních typů dveří. Jedná se o klasické otevírací a zavírací dveře do prostoru a poté o posuvné dveře.

Tyto se používají v již spíše modernějších rodinných domcích nebo bytech. Pokud bychom se měli bavit o výhodách posuvných dveří, tak se jedná samozřejmě o to, že jsou většina, plocha skla je taktéž větší, takže se Vám krásně prosvětlí místnost, ve které dveře máte. Vede to také k optickému zvětšení celé místnosti, přičemž si připadáte, že máte najednou mnohem více prostoru.

Pokud bychom se měli bavit o funkčnosti, tak asi můžeme posuvné dveře s klasickými postavit na stejnou úroveň. Tepelná a zvuková izolace by měla být za použití stejných technologií totožná a o tento aspekt nám jde u pořizování především. Plastové dveře by Vám tedy v zimních obdobích neměli dovnitř propouštět žádnou zimu a v parných letních obdobích nepouštět teplo.

Pokud byste však chtěli zabránit vstupu tepla o něco více, tak si na dveře pořiďte samozřejmě ještě žaluzie, které hrají také svoji roli. Žaluzie pak můžeme mít například plastové, dřevěné, hadrové a tak podobně, na tom už vesměs nezávisí.

Vložil Plastové dveře | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Plastové dveře balkonové

Balkonových dveří se vyrábí poměrně veliké množství různých typů a druhů. Mezi ty dva nejzákladnější pak patří samozřejmě dveře klasické otevírací a dveře posuvné, které můžeme vidět spíše v modernějších rodinných domcích a bytech.

Společností, které vyrábějí i mimo jiné balkonové dveře je pak opravdu veliké množství, přičemž je také většinou zároveň prodávají, takže si je můžete rovnou zakoupit. Jak již bylo řečeno, mezi velice oblíbené balkonové dveře patří v poslední době dveře posuvné. Mezi zákazníky jsou velice oblíbené posuvné dveře značky Salamander. Tyto dveře se vyznačují především svými vynikajícími zvukově a tepelné izolačními vlastnostmi, dokonalou funkčností a pevností.

Tyto dveře dopomohou Vašemu domovu ke krásnému prosvětlení a také opticky velice zvětší celkový prostor místnosti, ve které dveře jsou. Tyto dveře pak můžete použít například ke vstupu na verandu, balkon, dvorek a tak podobně. Dveře zavřete pouze jedním letmým pohybem ruky, takže vytvoříte mezi exteriérem a interiérem jedno souvislé propojení.

Jinak jsou dveře konstruovány opravdu kvalitně, takže Vám zaručí dlouhou životnost a funkčnost. Dveře značky Salamander prodává poměrně hodně společností, takže se na ně můžete podívat například na internetu. Salamander vyrábí také klasické otevírací a zavírací dveře, které mají docela podobné vlastnosti, jako dveře posuvné.

Vložil Plastové dveře | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Plastová střešní okna

Plastová střešní okna se hodí samozřejmě spíše do rodinných baráků, neboť v bytech byste je asi neměli kam dát, pokud nebydlíte v podkroví.

Plastových střešních oken je pak samozřejmě veliké množství druhů, přičemž výroba probíhá v drtivé většině případů u společností, ve kterých si je také můžete zakoupit. Takových společností je pak poměrně veliké množství. Mezi velice oblíbené patří například střešní okna TOSO.

Plastová střešní okna Toso jsou vyráběny v elegantním bílém provedení, přičemž nároky na údržbu jsou opravdu velice málo, téměř žádné. Vyznačují se také velikou odolností proti vlhkosti. Hodí se tedy například do místností, které jsou poměrně náchylné na vlhkost, jako třeba podkroví a tak podobně. Plastové profily rámu i křídel jsou vícekomorové a mají ocelovou vyztuženou armaturu.

Komory jsou pak samozřejmě vyplněny izolačním materiálem, což ještě umocňuje izolační vlastnosti. Okna jsou opatřena sklem, které má dvě vrstvy, což také napomáhá tepelné izolaci. To oceníte samozřejmě v zimních obdobích, kdy se do domu nedostává zima a v parných letních obdobích, kdy zamezujete vstupu tepla do domu. Kliky u Toso oken jsou vyráběny z leštěného zinku, přičemž pomocí kliky můžeme okno nastavit celkově do tří poloh.

Jedná se o dvě různé pozice umožňující pasivní větrání a pak samozřejmě pozice úplného otevření. Pokud jde o montáž Toso střešních oken, tak ta je velice jednoduchá, přičemž si je můžete dokonce nainstalovat sami.

Vložil Plastová okna | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Montáž žaluzie do plastových oken

V prvé řadě si povíme, co to vlastně horizontální žaluzie jsou a z jakých částí se skládají. Horizontální žaluzie můžete namontovat na mnoho typů oken, avšak nejvíce se hodí například na euro okna, dřená okna a nebo právě na plastová okna.

Základními částmi horizontálních žaluzií jsou samozřejmě lamely, které jsou poskládány do provazového žebříčku, přičemž jsou uspořádány tak, aby se navzájem překryly a zastínily veškerý prostor. Žaluzie se pak vyrábí z mnoha různých materiálů. Mezi ten nejběžnější patří například lakovaný hliník, dřevo, bambus nebo třeba i látka. Je samozřejmé, že pokud jsou žaluzie vyrobené z těžšího materiálu, tak jsou o něco náročnější na údržbu.

V těchto lamelách jsou pak samozřejmě pásky, které jsou většinou vyrobeny z textilu, přičemž zajišťují spouštění a navíjení lamel. Tato spouštění a navíjení pak může být elektrické, což je hodně pohodlné nebo samozřejmě manuální, přičemž jej ovládáme například provázkem, tyčkou nebo řetízkem.

Žaluzie jsou tedy velice jednoduché na ovládání a jejich údržba nemusí být také nijak závratná a časově náročná. Pokud jde dále o montáž žaluzií do plastových oken, tak ta není vůbec nijak náročná a zvládne ji v podstatě každý alespoň trochu manuálně zručný člověk. Na internetu můžete dokonce najít nějaké videa, na kterých se můžete podívat na tuto montáž.

Vložil Plastová okna | Štítek , , , , | Zanechat komentář