Okna a dveře do Vaší domácnosti

Závěsy do oken

Závěsy provází všechny domácnosti už po několik desítek let. Není divu, protože dobře vypadají a zároveň nám mohou značně pomoci, co se týče tepelné pohody. Vyměníte-li letní závěsy za zimní, pak můžete dokonce ušetřit i za topení. Jak na to? 

Závěsy na zimu i na léto

Závěsy, které si v domácnosti pověsíte během zimy by měly být jednoznačně těžší, z hutnějších textilií. Dokonale tak zabráníte pronikání chladu do interiéru a to nejen v případě, že vám okny malinko profukuje. Naopak v létě je vhodné zvolit lehké záclony, které můžete bez problémů sepnout sponou a pamatujte i na pestré barvy, které během léta můžete zvolit.

Na škodu ale rozhodně nejsou ani tzv. backout závěsy, které využijete hlavně v ložnicích, dětských pokojích nebo pokojích pro hosty. Zkrátka a dobře tam, kde se spí.

Ty vám zajistí tu nejhlubší temnotu během dne a vy si tak budete moct dokonale odpočinout a nemusíte přitom pořizovat ani příliš drahé žaluzie. Blackout závěsy si můžete pamatovat zejména z poslední návštěvy hotelu, poměrně dost jsou využívány v zahraničí. U nás si zatím své místo pomalu dobývají.

Závěsy by měly ladit s celkovým vybavením domácnosti. Do každé místnost můžete vybrat jiné, ale pozor, aby i vzájemně k sobě ladily. A to nejen barevně, ale i stylově.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Doplňky na okna a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.