Okna a dveře do Vaší domácnosti

Kování na dveře

Už jste si vybrali ty správné dveře pro vaši domácnost? Stále ještě tak pozorujete, že jim něco chybí? Nové kování hraje velmi důležitou roli ač to tak možná na první pohled nevypadá, ale je to tak. Při výběru vám mohou pomoci samozřejmě odborníci, kteří přesně budou vědět, co se pro vaše dveře hodí.

Už na první pohled je zřejmé, co bude z hlediska designu nejdůležitějším parametrem. Velkou roli hraje tvar kování, barva a samozřejmě materiál. V současné době je na trhu celá řada různých povrchových úprav, které jsu vhodné ke kování, ale i celá řada různých materiálů, které se perfektně hodí k moderním dveřím. Rozhodně si nemyslete, že pokud máte staré dveře, tak že si nevyberete. V tak obrovském sortimentu se totiž najde vše, co každý jedinec potřebuje.

V současné době jsou vyráběny dva druhy kování – rozetové a štítové. Vzájemně se od sebe liší hlavně typem zámků a délkou celé kliky.

Jako velmi jednoduché vysvětlení postačí, že rozetové kování má vždy rozdělené otvory pro klíč a pro kliku. Skládají se tedy ze dvou různých dílů, což je výhodné nejen z hlediska případné výměny zámků. Navíc je rozetové kování mnohem modernější a ideálním řešením pro každý interiér.

Komentáře jsou uzavřeny.