Okna a dveře do Vaší domácnosti

Skleněné dveře

Skleněné dveře jsou bezpochyby dominantou každého interiéru. Navíc skleněné dveře už nejsou určeny jen do koupelen a to jako dveře s matným sklem. Najdete je klasicky v obývacích pokojích a úspěšně je tam mohou oddělovat například od kuchyní. V současné době jsou používána skla matná, čirá, ale i barevná. Každé z nich má trošku rozdílné vlastnosti a každé bude v domácnosti vypadat trošku jinak.

Průhledné sklo je výhodné z hlediska dostatku světla v jakékoli místnosti. Jeho velkou nevýhodou je, že mnohdy není vidět a tak ti, co neočekávají, že by se skleněné dveře mohli nacházet v prostoru kudy procházejí, mohli by nepříjemně narazit.

Navíc se nikdy s průhledným sklem neschováte za zavřené dveře, vždy na vás bude vidět a i to je důvod, proč se tyto typy dveří nedoporučují do koupelen nebo dokonce pokojů pro hosty.

Opakem je matné sklo, které se právě nejvíce hodí do koupelen, ale i jako dveře do jednotlivých pokojů a ložnice. Není přes něj vidět, ale ten nejlepší účel splňuje. Barevné sklo zase dokáže perfektně doladit interiér. Navíc nemusí být barevné celé, ale na skleněných dveřích se najdou i barevné vzory nebo matné vzory.

Takové dveře se hodí zejména do moderních domácností.

Komentáře jsou uzavřeny.