Okna a dveře do Vaší domácnosti

Seřízení plastových oken

Seřízení oken by se nemělo provádět jen tehdy, když se objeví problém, ale mělo by se to stát pravidlem, na které si jednou za rok uděláte čas. Na seřízení oken nebo dveří si většina z nás vzpomene až tehdy, když okno správně nedoléhá, cítíte, že oknem do domácnosti táhne, případně že na některých místech při zavírání a otevírání začíná drhnout. A v tu chvíli je pro vás pravý čas pro seřízení.

Takovým nepříjemnostem nebo případnému poškození okna se ale můžete vyhnout. Pokud budete okna a dveře seřizovat pravidelně. A nemusíte si na každé seřízení nutně zvát odborníka, můžete se o to pokusit dokonce i sami. Poskytneme vám velmi jednoduchý návod, jak na to.

  • seřízení je možné provádět jen při otevřeném křídle okna 
  • vždy se nejdřív seřizuje pant horní, až potom spodní 
  • pro seřízení použijete imbusový klíč a vložíte jej do okenního závěsu 
  • pootočíte cca o 3-4 mm a tak stejně uděláte ve spodní části 

Nesmíte zapomenout ani na následné seřízení obvodových přítlaků, to můžete udělat univerzálním klíčem. Následně se pak zaměříte i na seřízení přizvedávače okenního křídla a seřízení přítlaku štulpového křídla. Pokud jste si okna nechávali měnit, pak byste měli mít k dispozici od dodavatele návod na seřízení. Většina plastových oken má ale seřízení jako součást záruky.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Úprava plastových oken a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.