Okna a dveře do Vaší domácnosti

Těsnění do plastových oken

Správný výběr těsnění má velký vliv při výběru okna. V současné době jsou používány dva druhy těsnění. Jedním z nich je těsnění středové, druhým je dorazové. Každé z nich má jisté výhody a nevýhody, o kterých je dobré předem vědět.

Středové těsnění by si měli vybírat zejména ti majitelé nemovitostí, kteří bydlí v oblastech se složitějšími klimatickými podmínkami. Těsnění je totiž nastaveno tak, aby při silném nárazovém větru lépe těsnilo díky tomu, že těsnění přímo doléhá na plochu. Navíc dokonale odolává nepříznivým podmínkám z venkovního prostředí a vyrovnává rozdíly mezi interiérem a exteriérem.

Středové těsnění se v samotném okně nachází hned na dvou místech – jedno je na vnitřní straně okenního rámu, druhá část je na vnější straně. Mimo jiné má středové těsnění lepší zvukově izolační vlastnosti. Dorazové těsnění se rovněž nachází na dvou místech plastového okna. Jeden díl gumového těsnění se nachází na okenním rámu, druhý díl na okenním křídle. S dorazovým těsněním přímo souvisí rosení oken. Pokud venku silně prší, je vichřice a voda stéká po okně, pak se může dostávat i do vnitřku těsnění.

Odtud je dešťová voda sice odváděna speciálními kanálky, ale vlhkosti, která uvnitř okna bude vznikat, nijak nezabráníte. A to je právě důvodem, proč se možná i vaše okna značně rosí.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Úprava plastových oken a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.